O pasado domingo día 19 de Febreiro na Praia da Ladeira (Sabaris - Baiona) desenvolveuse a 2ª xornada da liga escolar do Val Miñor de Dúatlon, proba organizada a través da Concellaría de Deportes do Concello de Baiona, o Club Ciclista Rías Baixas e o Servizo de deportes da Xunta de Galicia en Vigo.
A proba contou coa presenza de numeroso público e participantes (85 participantes repartidos entre todas as categorías) o cal, tendo en conta a disciplina deportiva á que se refire, fai albergar na organización a esperanza de superar o centena de participantes na derradeira xornada do vindeiro 27 de maio.
Actuais clasificacións da liga escolar do Val Miñor en Dúatlon.
PREBENJAMINES MASCULINOS
Clasificación Xeral
1º PEDRO SARMIENTO LIEBANAS (BELESAR) – 64 PUNTOS
2º HUGO MARTINEZ FRAGATA (SABARIS) – 61 PUNTOS
3º MANUEL SIMONS (BELESAR) – 60 PUNTOS
Clasificación 2ª XORNADA
1º MARTIN BUBA (DONAS) – 49 PUNTOS
2º HUGO MARTINEZ FRAGATA (SABARIS) – 47 PUNTOS
3º PEDRO CRISTOS MARTINEZ (BELESAR) – 45 PUNTOS
PREBENJAMINES FEMININOS
Clasificación Xeral
1º NEREA BARREIRO DE LA CONCEPCION (COVATERREÑA) – 36 PUNTOS
2º UXIA PENEDO MOREDA (SABARIS) – 27 PUNTOS
3º GALA RODRIGUEZ ENMANUELLE (BELESAR) – 12 PUNTOS
Clasificación 2ª XORNADA
1º UXIA PENEDO MOREDA (SABARIS) – 27 PUNTOS
2º NEREA BARREIRO DE LA CONCEPCION (COVATERREÑA) – 26 PUNTOS
3º GALA RODRIGUEZ ENMANUELLE (BELESAR) – 12 PUNTOS
BENJAMINES MASCULINOS
Clasificación Xeral
1º ALEJANDRO HERNANDEZ VELA (ESTUDIO) – 23 PUNTOS
2º LOIS VAZQUEZ CAMPOS (SABARIS) – 22 PUNTOS
3º SERGIO BLANCO RODRIGUEZ (MALLON) – 20 PUNTOS
Clasificación 2ª XORNADA
1º ANDRES PUJALES CASTRO (ESTUDO) – 31 PUNTOS
2º ALEJANDRO HERNANDEZ VELA (ESTUDIO) – 23 PUNTOS
3º LOIS VAZQUEZ CAMPOS (SABARIS) – 22 PUNTOS
BENJAMINES FEMININOS
Clasificación Xeral
1º CLAUDIA PEREZ PLANES (SABARIS) – 22 PUNTOS
2º MAGALY BARREIRO DE LA CONCEPCION (COVATERREÑA) –19PUNTOS
3º CLAUDIA GARCIA COSTAS (SABARIS) – 14 PUNTOS
Clasificación 2ª XORNADA
1º MARIA FDEZ GAYOSO (ESTUDO) – 12 PUNTOS
2º CLAUDIA PEREZ PLANES (SABARIS) – 11PUNTOS
3º NEREA RODRIGUEZ DOMINGUEZ ( BELESAR) – 10 PUNTOS
ALEVINES MASCULINOS
Clasificación Xeral
1º SAMUEL FERREIRA GONZALEZ (SABARIS) – 46 PUNTOS
2º BORJA LORENZO PEREIRO (FERNANDEZ LOPEZ) – 45 PUNTOS
3º MANUEL PEREIRA GONZALEZ (BELESAR) – 30 PUNTOS
Clasificación 2ª XORNADA
1º DIEGO FERNANDEZ DIAZ (DONAS) – 25 PUNTOS
2º SAMUEL FERREIRA GONZALEZ (SABARIS) – 25 PUNTOS
3º BORJA LORENZO PEREIRO (FERNANDEZ LOPEZ) – 22 PUNTOS
ALEVINES FEMININOS
Clasificación Xeral
1º ANDREA PEREZ FERNANDEZ (BELESA) – 18 PUNTOS
2º CARLOTA FERNANDEZ ARIAS (ESTUDIO) – 16 PUNTOS
3º LAURA CABACO CARRERA (DONAS) – 13 PUNTOS
Clasificación 2ª XORNADA
1º ANDREA PEREZ FERNANDEZ (BELESA) – 18 PUNTOS
2º LAURA CABACO CARRERA (DONAS) – 13 PUNTOS
3º BLANCA HERNANDEZ VELA (ESTUDIO) – 13 PUNTOS
INFANTIL – CADETE MASCULINOS
Clasificación Xeral
1º ALBERTO MARTINS TABOAS (COVATERREÑA) – 16 PUNTOS
2º XIAN LEYENDA FERNANDEZ (SABARIS) – 10 PUNTOS
3º DIEGO DA COSTA PINTADO (CLUNY) – 10 PUNTOS.
4º DAVID ALONSO MARTINEZ (AUGA DALAXE) – 6 PUNTOS
Clasificación 2ª XORNADA
1º ALBERTO MARTINS TABOAS (COVATERREÑA) – 12 PUNTOS
2º DIEGO DA COSTA PINTADO (CLUNY) – 10 PUNTOS.
3º XIAN LEYENDA FERNANDEZ (SABARIS) – 8 PUNTOS
4º DAVID ALONSO MARTINEZ (AUGA DALAXE) – 6 PUNTOS